Input:

Faktúry za služby zo Švajčiarska od 2.1.2013

28.4.2013, , Zdroj: Verlag Dashöfer

OTÁZKA: Ako mám vykázať DPH v daňovom priznaní, ak na vstupe mám faktúry za služby zo Švajčiarska?

ODPOVEĎ: V zmysle § 69 ods. 2 zákona o DPH je zdaniteľná osoba povinná platiť DPH pri službách uvedených v § 16 ods. 1 a ods. 4, ods. 10 a ods. 11 zákona o DPH, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu, ak miesto dodania služby je v tuzemsku (takéto služby sa uvádzajú v riadku 9 (základ dane) a 10 (daň) daňového priznania k DPH. Obdobne, v zmysle § 69 ods. 3 zákona o DPH je zdaniteľná osoba povinná platiť DPH pri ostatných

 

 Váš názor
Čo by ste zmenili na tomto portáli?
 Úspešne odoslané
Input: